Dette var et arrangement i 2023.
Møt noen av dyrepasserne i Dyreparken og hør dem fortelle om noen av Parkens fantastiske dyr.
Hvor mange dyr finnes det egentlig? Hva betyr det at et dyr et truet? Og hvorfor er det så mange dyr som er truet? Hva er så spesielt med damfroskene? Er det egentlig så farlig om tigerne forsvinner? Dette er noe av spørsmålene barna (og voksne) vil få svar på.
Naturen har et utrolig mangfold av dyr. Det finnes dyr i alle størrelser, farger og fasonger. Dessverre er dette mangfoldet truet. Mange dyr er truet for utryddelse og står i fare for å forsvinne. Vi tar for oss hvorfor så mange av dyrene er truet og hvordan vi jobber med å bevare dem i Dyreparken.
Velkommen!
Alle er velkommen - barn, ungdom og familier! Det er fint om du gir beskjed til oss om du kommer og hvor mange dere er, men det er ikke et krav. Send en e-post til maria.moksness@arendalsuka.no hvis du planlegger å delta.